Pierwszy samodzielnie uszyty piórnik powstał tak jak w wielu innych przypadkach – kupne piórniki mi nie wystarczały. Przeszkadzało mi, że są za krótkie (koszmar przy dłuższych brushpenach), za mało pojemne, płaskie (nie można ich trzymać otwartych na stole)… Najgorzej, kiedy zalety piórnika kończyły się na wyglądzie. Po co się męczyć, kiedy można mieć coś ładnego i praktycznego?

W zeszłym roku piórnikami obdarowałam na urodziny dwie znajome. To był mój pierwszy pomysł na prezent dla nich, bo spotykałyśmy się na rysowanie w kawiarniach itp. Podobno piórniki, które im uszyłam są najlepszymi piórnikami jakie miały 😀 Ja w sumie też korzystam już chyba tylko z własnoręcznie zrobionego, tego pierwszego… więc dałam się namówić i zrobiłam kilka sztuk na próbę dla sprzedaż.

Dodam, że piórnik wykonany przez @karo.k.sadowska to zdecydowanie najlepszy piórnik jaki mam, a nie żadne “podobno”. Wreszcie mam piórnik, w którym mieszczą mi się dłuższe pisadła i jest mega.

Monika @timidite.art

Najlepszy piórnik pod słońcem, wszyscy chwalą, jak go widzą 🙂 proszę tuptać do Karoli i zamawiać. Na zajączka jak znalazł 😀

Julka @watercolourstory

Zrobiłabyś mi piórnik na pędzle a nie…

Mój Mąż

Czemu piórnik ode mnie?

  • Wygodne, pojemne rozmiary. Zmieszczą się też dłuższe pisaki.
  • Wybieram dobre materiały. Zarówno tkaniny jak i suwaki, które są bardzo ważne podczas ciągłego używania.
  • Dbam o detale, czy w postaci paseczków, ozdobnych szwów czy doboru elementów między sobą. Nie ma tu przypadku. Jest zakopanie się w tkaninach i analizowanie 😉
  • W ciągu ostatnich kilku lat miałam sporo piórników i korzystałam z nich bardzo dużo – po prostu przerobiłam już conieco i wiem, co dobrze gra. 🙂

Na początek polecam obejrzeć powyższe wideo – widać tu całe piórniki i ich detale detale, możecie zobaczyć zachowanie się tkanin (sztywność / miękkość), można zobaczyć piórnik przy przyborach (wiem, że wybór rozmiaru online nie jest łatwy, stad takie porównanie rozmiaru).

Przy każdym piórniku podaję z czego został wykonany. Opis materiałów:

  • Washpapa – to papier, który można szyć i prać. Celuloza impregnowana lateksem, z certyfikatem OEKO-TEX® Standard 100 i Ceryfikatem FSC. Możesz już ją znać w postaci metek do dżinsów. Teraz występuje w tylu rodzajach że można ją używać na wiele innych kreatywnych sposobów. Wybrałam washpapę na piórniki, ponieważ jest sztywna – trzyma kształt i w moim odczuciu lepiej chroni niż np. zwykła tkanina bawełniana. Washpapa występuje w kilku wersjach: standard – najsztywniejsza, aged – “postarzona” i miększa ale nadal sztywna, washpapa (aged) color – tę bardzo lubię, bo jest barwiona na piękne odcienie, cienka washpapa – sprawiająca najbardziej wrażenie zwykłego papieru (zobacz jasnoszary piórnik – powiedziałabym, że te załamania są najbardziej “papierowe” 🙂 Washpapa im dłużej jest używana, tym ma więcej zagięć. Na Washpapie można rysować permanentnymi mediami – czy markerami, czy farbami do tkanin. Przez zawartość lateksu kolor może troszeczkę zblaknąć (tak to jest ze sztucznymi dodatkami) ale kolor trzyma się bardzo dobrze. Kiedyś nagrałam wideo o malowaniu na Washpapie.
  • Tkanina wodoodporna – poliester powleczony poliuretanem (dla jeszcze lepszej odporności). Drukowana w Polsce tkanina z certyfikatem Oeko Tex standard 100. Bardzo wytrzymała, lekka, odporna na zarysowania, w pewien sposób śliska na ile może być śliski taki splot (szpice ołówków, wystające elementy akcesoriów nie będą haczyć o włókna), odporny.
  • Siledo – ekoskóra silikonowa, wegańska alternatywa dla skóry. Silikon na poliestrowym podłożu. Bardzo przyjemny w dotyku, odporny na ryski. Przedmioty z siledo łatwo spłaszczyć ale nie gniotą się (zobacz wideo – karmelowy piórnik z gepardami w środku jest wykonany z siledo). Nie zawiera PCV ani PU. Posiada certyfikaty RoHs, REACH, BREEAM.
  • Corko – tkanina z korka na bazie z poliestru, bawełny lub ich mieszanki. Wytrzymała, elastyczna, pochodzi z Hiszpanii. Pamiętam, kiedy w Poznańskim Ogrodzie Botanicznym po raz pierwszy widziałam drzewo korkowe! Nigdy nie wyobrażałam sobie, że drzewo korkowe może być tak miękkie w dotyku! Tkanina korkowa też jest bardzo miła w dotyku.
  • Tkaniny bawełniane – ciężko oprzeć się świetnym wzorom (patrz piórniki ze środkiem w motory lub wzór rockowy!). Dla fanów naturalnych rozwiązań.
  • Tkaniny z odzysku – np. z dżinsów, bo po co je wyrzucać, skoro można coś z nich uszyć 🙂

Piórnik Heute Couture Solony Karmel 95zł
Washpapę w pięknym kolorze kojarzącym mi się z karmelem przeszyłam, w przeszyciach umieściłam trójkąciki złotej washpapy. Złote trójkąciki (tak jak paseczki) bardzo ładnie odbijają światło. 🙂 Piórnik sztywny. Zapraszam do obejrzenia rolki na instagramie.
Materiał zewnętrzny: washpapa color, paseczki i trójkąciki z metalizowanej washpapy, materiał wewnętrzny: tkanina wodoodporna.
Wymiary bez paseczków ok. dł. 21 x szer. 7,5 x wys. 6,5cm

Piórnik czerwony z motorami 85zł
Materiał zewnętrzny: washpapa color, materiał wewnętrzny: tkanina bawełniana z certyfikatem OEKO-TEX oraz szara tkanina wodoodporna, koralowy suwak. Nazywam go “adrenalina” ze względu na kolory, motory, szew kojarzący się z kardiogramem.
Wymiary bez paseczków ok. dł. 22 x szer. 9,3 x wys. 5,5cm

Piórnik jasnoszary 85zł
Materiał zewnętrzny: cienka washpapa, materiał wewnętrzny – tkanina wodoodporna, granatowy suwak, granatowa nić (grubsza niż zwykle, taka jak w dżinsach), oraz do paseczków – przeurocze Corko w turkusowym odcieniu. Uwielbiam tkaninę korkową. Uwielbiam sposób, w jaki gniecie się cienka washpapa.
Wymiary bez paseczków ok. dł. 21,5x szer. 9x wys. 6cm

Czarny piórnik Stereo Rockers 85zł
Materiał zewnętrzny: washpapa aged czarna, materiał wewnętrzny: prawdopodobnie tkanina (chyba bawełniana- tę kiedyś dostałam, więc mogę tylko zgadywać z czego jest), czarny suwak. Czy ta czarna washpapa nie jest pięknie postarzona? Ma bardzo dużo zagnieceń – jest dużo bardziej miękka od innych.
Wymiary bez paseczków ok. dł. 23,5x szer. 10,5x wys. 5cm

Piórnik z silikonowej skóry w odcieniu toffi, z gepardami niedostępny
Materiał zewnętrzny: siledo/silikonowa skóra, materiał wewnętrzny: tkanina wodoodporna w gepardy, czarny suwak, ciemnozielona nić. Na paseczkach widzimy gepardy – strażników przyborów wszelakich. 😀
Wymiary bez paseczków ok. dł. 23,5 x szer. 10,5 x wys. 6cm

Miękki piórnik w kwiatowy wzór 70zł niedostępny
Materiał zewnętrzny: tkanina wodoodporna granatowa w kwiatowy wzór, materiał wewnętrzny: czarna tkanina wodoodporna. Granatowy suwak. Czarna nić. Piórnik miękki.
Wymiary bez paseczków ok. dł. 25,5 x szer. 5 x wys. 4 cm

Piórnik lilaróż 85zł niedostępny
Materiał zewnętrzny – washpapa color “nektar z winogron”, materiał wewnętrzny – tkanina wodoodporna biała w lastryko, różowy suwak, nitka różowa oraz złota (bardzo ładnie lśni, używam tylko dobrej jakościowo metalicznej nici).
Wymiary bez paseczków ok. dł. 22,5 x szer. 9 x wys. 6cm

Piórnik musztarda z gepardami 85zł niedostępny
Materiał zewnętrzny: washpapa color musztardowa, materiał wewnętrzny: tkanina wodoodporna w gepardy, suwak w kolorze musztardowym, zielona nić. Paseczki specjalnie wypozycjonowałam tak, by były na nich gepardy – strażnicy przyborów wszelakich 😀
Wymiary bez paseczków ok. dł. 21 x szer. 9 x wys. 7cm

Piórnik w łuski 75zł niedostępny
Materiał zewnętrzny: tkanina wodoodporna, materiał wewnętrzny: tkanina odzyskana ze starych dżinsów, suwak w odcieniu chłodnego dosyć ciemnego błękitu (jeden z moich ulubionych). Miękki piórnik. Długaśny!
Wymiary bez paseczków ok. dł. 27,5x szer. 8x wys. 6cm

Piórnik musztardowy z bawełną w groszki 85zł niedostępny
Materiał zewnętrzny: washpapa color, materiał wewnętrzny: bawełna, suwak w musztardowym odcieniu. Czy ten szew ozdobny nie jest wyjątkowo ładny? 🙂
Wymiary bez paseczków ok. dł. 22 x szer. 9,5 x wys. 6,5cm

Wysyłka na terenie Polski wg cennika przewoźnika: Inpost kosztuje na ten moment 14zł, natomiast Orlen paczka 10zł.

Nie doliczam za pakowanie – pakuję gratis, często less waste – w karton z odzysku z innych paczek. 🙂

Do przesyłek dokładam w prezencie naklejki z moimi ilustracjami/grafikami.

Jeśli jesteś zainteresowana/zainteresowany zakupem – zapraszam do kontaktu mailowego.